Willamette Speedway

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
---

---

--

--

--

----

--

--

```

--

--

```

5/26/2024 - Willamette Speedway

5/26/2024 - Willamette Speedway

Lebanon, OR

Memorial Weekend Night #2

Things Just got REAL! The Coors Light Silver Bullet I-5 Series Late Models run for $2000 to Win!
Also on the card are the IMCA Stock Cars, IMCA Modifieds, IMCA Sport Modifieds, and Limited Late Models,
Did we forget to mention that the Hornets will be buzzing around Willamette Speedway for $200 to Win!?

Order of events:
Qualifying, Dashes, Heats, and Features (Feature Laps)
Hornets (20)
IMCA Stock Cars (25)
IMCA Sport Mods (20)
IMCA Modifies (30)
Limited Late Models (25)
Late Models (40)

Classes

  • Late Models20 entries
  • Limited Late Models9 entries
  • IMCA Modifieds16 entries
  • IMCA Sport Modifieds4 entries
  • IMCA Stock Cars16 entries
  • Compact / Hornets17 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

Late Models

40 Laps

A Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 13 Bricen James Bricen James Albany, OR Albany, OR 3
2 11 37 Rob Mayea Rob Mayea Bend, OR Bend, OR 9
3 8 46 Joey Tanner Joey Tanner Portland, OR Portland, OR 5
4 5 18 Mclain Beaudoin Mclain Beaudoin Lebanon, OR Lebanon, OR 1
5 3 08 Kye Frick Kye Frick Sweet Home, OR Sweet Home, OR -2
6 13 22 Collen Winebarger Collen Winebarger Corbett, OR Corbett, OR 7
7 6 11 Larry Rametes Larry Rametes BEAVERCREEK, OR BEAVERCREEK, OR -1
8 12 4E Trent Elliott Trent Elliott La Pine, OR La Pine, OR 4
9 15 99 BJ Donofrio BJ Donofrio Salem, OR Salem, OR 6
10 1 76 Jason Johnson Jason Johnson Gresham, OR Gresham, OR -9
11 14 63 Henry Young Henry Young Jefferson, OR Jefferson, OR 3
12 10 9 Rob Campos Rob Campos Scio, OR Scio, OR -2
13 7 47 Kyle Yeack Kyle Yeack Lebanon, OR Lebanon, OR -6
14 9 88 John Gamell John Gamell Brush Prarie, WA Brush Prarie, WA -5
15 18 42 John Duffie John Duffie Medford, OR Medford, OR 3
16 16 33 Jordan Wright Jordan Wright Toledo, OR Toledo, OR -
17 2 25M Alan May Alan May -15
18 20 43 Chad Slover Chad Slover Lebanon, OR Lebanon, OR 2
19 DNF 19 82 Mike Braddock Mike Braddock Kenai, AK Kenai, AK -
20 DNF 17 03 Doug Mott Doug Mott -3
4 Laps

Trophy Dash

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 37 Rob Mayea Rob Mayea Bend, OR Bend, OR -
2 3 99 BJ Donofrio BJ Donofrio Salem, OR Salem, OR 1
3 4 13 Bricen James Bricen James Albany, OR Albany, OR 1
4 2 18 Mclain Beaudoin Mclain Beaudoin Lebanon, OR Lebanon, OR -2
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 46 Joey Tanner Joey Tanner Portland, OR Portland, OR 5
2 5 18 Mclain Beaudoin Mclain Beaudoin Lebanon, OR Lebanon, OR 3
3 1 25M Alan May Alan May -2
4 3 9 Rob Campos Rob Campos Scio, OR Scio, OR -1
5 4 22 Collen Winebarger Collen Winebarger Corbett, OR Corbett, OR -1
6 2 33 Jordan Wright Jordan Wright Toledo, OR Toledo, OR -4
7 7 82 Mike Braddock Mike Braddock Kenai, AK Kenai, AK -
All transfer
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 47 Kyle Yeack Kyle Yeack Lebanon, OR Lebanon, OR 3
2 6 13 Bricen James Bricen James Albany, OR Albany, OR 4
3 3 76 Jason Johnson Jason Johnson Gresham, OR Gresham, OR -
4 5 37 Rob Mayea Rob Mayea Bend, OR Bend, OR 1
5 2 63 Henry Young Henry Young Jefferson, OR Jefferson, OR -3
6 1 03 Doug Mott Doug Mott -5
7 7 43 Chad Slover Chad Slover Lebanon, OR Lebanon, OR -
All transfer
8 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 11 Larry Rametes Larry Rametes BEAVERCREEK, OR BEAVERCREEK, OR 2
2 5 08 Kye Frick Kye Frick Sweet Home, OR Sweet Home, OR 3
3 2 88 John Gamell John Gamell Brush Prarie, WA Brush Prarie, WA -1
4 4 4E Trent Elliott Trent Elliott La Pine, OR La Pine, OR -
5 6 99 BJ Donofrio BJ Donofrio Salem, OR Salem, OR 1
6 1 42 John Duffie John Duffie Medford, OR Medford, OR -5
All transfer

Qualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 15 46 Joey Tanner Joey Tanner Portland, OR Portland, OR 15.447
2 13 13 Bricen James Bricen James Albany, OR Albany, OR 15.719
3 18 99 BJ Donofrio BJ Donofrio Salem, OR Salem, OR 15.774
4 1 18 Mclain Beaudoin Mclain Beaudoin Lebanon, OR Lebanon, OR 15.834
5 17 37 Rob Mayea Rob Mayea Bend, OR Bend, OR 15.891
6 2 08 Kye Frick Kye Frick Sweet Home, OR Sweet Home, OR 15.939
7 7 22 Collen Winebarger Collen Winebarger Corbett, OR Corbett, OR 16.040
8 5 47 Kyle Yeack Kyle Yeack Lebanon, OR Lebanon, OR 16.043
9 14 4E Trent Elliott Trent Elliott La Pine, OR La Pine, OR 16.234
10 3 9 Rob Campos Rob Campos Scio, OR Scio, OR 16.280
11 19 76 Jason Johnson Jason Johnson Gresham, OR Gresham, OR 16.374
12 11 11 Larry Rametes Larry Rametes BEAVERCREEK, OR BEAVERCREEK, OR 16.434
13 4 33 Jordan Wright Jordan Wright Toledo, OR Toledo, OR 16.683
14 8 63 Henry Young Henry Young Jefferson, OR Jefferson, OR 16.818
15 12 88 John Gamell John Gamell Brush Prarie, WA Brush Prarie, WA 16.839
16 6 25M Alan May Alan May 16.846
17 9 03 Doug Mott Doug Mott 16.878
18 10 42 John Duffie John Duffie Medford, OR Medford, OR 17.394
19 DNF 16 82 Mike Braddock Mike Braddock Kenai, AK Kenai, AK 17.394
DNS 20 43 Chad Slover Chad Slover Lebanon, OR Lebanon, OR 17.394

Limited Late Models

25 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 41 Trevor Mackey Trevor Mackey Dallas, OR Dallas, OR 1
2 7 31 Clay Debban Clay Debban Shedd, OR Shedd, OR 5
3 4 04 Frank Elwess Frank Elwess Portland, OR Portland, OR 1
4 8 88 Brian Winkler Brian Winkler Newberg, OR Newberg, OR 4
5 3 2A Andy Breshears Andy Breshears Lebanon, OR Lebanon, OR -2
6 1 40 Brian Smith Brian Smith Albany, OR Albany, OR -5
7 DNF 5 51 Bradley Lehto Bradley Lehto -2
8 DNF 6 30 Robert Mercer Robert Mercer -2
4 Laps

Dash 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 51 Bradley Lehto Bradley Lehto 1
2 4 31 Clay Debban Clay Debban Shedd, OR Shedd, OR 2
3 2A Andy Breshears Andy Breshears Lebanon, OR Lebanon, OR -
4 3 88 Brian Winkler Brian Winkler Newberg, OR Newberg, OR -1
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 40 Brian Smith Brian Smith Albany, OR Albany, OR 1
2 1 41 Trevor Mackey Trevor Mackey Dallas, OR Dallas, OR -1
3 3 04 Frank Elwess Frank Elwess Portland, OR Portland, OR -
4 6 51 Bradley Lehto Bradley Lehto 2
5 5 30 Robert Mercer Robert Mercer -
6 7 88 Brian Winkler Brian Winkler Newberg, OR Newberg, OR 1
7 4 2A Andy Breshears Andy Breshears Lebanon, OR Lebanon, OR -3
8 8 31 Clay Debban Clay Debban Shedd, OR Shedd, OR -

Qualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 7 31 Clay Debban Clay Debban Shedd, OR Shedd, OR 16.499
2 4 88 Brian Winkler Brian Winkler Newberg, OR Newberg, OR 16.987
3 8 51 Bradley Lehto Bradley Lehto 16.990
4 9 30 Robert Mercer Robert Mercer 17.120
5 3 2A Andy Breshears Andy Breshears Lebanon, OR Lebanon, OR 17.269
6 6 04 Frank Elwess Frank Elwess Portland, OR Portland, OR 17.479
7 2 40 Brian Smith Brian Smith Albany, OR Albany, OR 17.612
8 5 41 Trevor Mackey Trevor Mackey Dallas, OR Dallas, OR 17.617
9 1 66 Dave Bennett Dave Bennett Lebanon, OR Lebanon, OR 18.510
All transfer

IMCA Modifieds

30 Laps

A Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 9 16 Collen Winebarger Collen Winebarger Corbett, OR Corbett, OR 8
2 8 31 Bricen James Bricen James Albany, OR Albany, OR 6
3 7 V13 Grey Ferrando Grey Ferrando Stayton, OR Stayton, OR 4
4 5 7C Dustin Cady Dustin Cady Albany, OR Albany, OR 1
5 6 21A Matthew Drager Matthew Drager Albany, OR Albany, OR 1
6 13 52 Geoff Morris Geoff Morris Victoria, BC Victoria, BC 7
7 12 25 Craig Cassell Craig Cassell Albany, OR Albany, OR 5
8 4 23K Kersey Ferrando Kersey Ferrando Stayton, OR Stayton, OR -4
9 1 1-98 Dan Sheller Dan Sheller Oregon City, OR Oregon City, OR -8
10 10 58 Devon Reed Devon Reed Woodland, WA Woodland, WA -
11 11 71 Adam Holtrop Adam Holtrop Sedro-woolley, WA Sedro-woolley, WA -
12 3 63 Mike Sweere Mike Sweere Mcminnville, OR Mcminnville, OR -9
13 15 50 Duane Zeinstra Duane Zeinstra Black Creek, BC Black Creek, BC 2
14 16 39 Brenden White Brenden White Port Orchard, WA Port Orchard, WA 2
15 14 8 Brad Purdey Brad Purdey Port McNeill, BC Port McNeill, BC -1
16 DNF 2 7 Trevor Labarge Trevor Labarge Forest Grove, OR Forest Grove, OR -14
4 Laps

Trophy Dash

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 16 Collen Winebarger Collen Winebarger Corbett, OR Corbett, OR 2
2 2 21A Matthew Drager Matthew Drager Albany, OR Albany, OR -
3 1 71 Adam Holtrop Adam Holtrop Sedro-woolley, WA Sedro-woolley, WA -2
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 V13 Grey Ferrando Grey Ferrando Stayton, OR Stayton, OR 3
2 2 63 Mike Sweere Mike Sweere Mcminnville, OR Mcminnville, OR -
3 1 1-98 Dan Sheller Dan Sheller Oregon City, OR Oregon City, OR -2
4 5 16 Collen Winebarger Collen Winebarger Corbett, OR Corbett, OR 1
5 3 7C Dustin Cady Dustin Cady Albany, OR Albany, OR -2
6 7 71 Adam Holtrop Adam Holtrop Sedro-woolley, WA Sedro-woolley, WA 1
7 6 52 Geoff Morris Geoff Morris Victoria, BC Victoria, BC -1
8 8 50 Duane Zeinstra Duane Zeinstra Black Creek, BC Black Creek, BC -
All transfer
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 31 Bricen James Bricen James Albany, OR Albany, OR 3
2 1 7 Trevor Labarge Trevor Labarge Forest Grove, OR Forest Grove, OR -1
3 2 23K Kersey Ferrando Kersey Ferrando Stayton, OR Stayton, OR -1
4 3 21A Matthew Drager Matthew Drager Albany, OR Albany, OR -1
5 5 58 Devon Reed Devon Reed Woodland, WA Woodland, WA -
6 7 25 Craig Cassell Craig Cassell Albany, OR Albany, OR 1
7 6 8 Brad Purdey Brad Purdey Port McNeill, BC Port McNeill, BC -1
8 8 39 Brenden White Brenden White Port Orchard, WA Port Orchard, WA -
All transfer

Qualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 14 V13 Grey Ferrando Grey Ferrando Stayton, OR Stayton, OR 16.442
2 6 31 Bricen James Bricen James Albany, OR Albany, OR 16.717
3 2 16 Collen Winebarger Collen Winebarger Corbett, OR Corbett, OR 16.894
4 3 21A Matthew Drager Matthew Drager Albany, OR Albany, OR 16.931
5 15 71 Adam Holtrop Adam Holtrop Sedro-woolley, WA Sedro-woolley, WA 17.113
6 12 23K Kersey Ferrando Kersey Ferrando Stayton, OR Stayton, OR 17.149
7 9 25 Craig Cassell Craig Cassell Albany, OR Albany, OR 17.179
8 8 52 Geoff Morris Geoff Morris Victoria, BC Victoria, BC 17.319
9 4 63 Mike Sweere Mike Sweere Mcminnville, OR Mcminnville, OR 17.486
10 1 7C Dustin Cady Dustin Cady Albany, OR Albany, OR 17.565
11 7 7 Trevor Labarge Trevor Labarge Forest Grove, OR Forest Grove, OR 17.606
12 11 8 Brad Purdey Brad Purdey Port McNeill, BC Port McNeill, BC 17.689
13 5 58 Devon Reed Devon Reed Woodland, WA Woodland, WA 17.801
14 10 1-98 Dan Sheller Dan Sheller Oregon City, OR Oregon City, OR 17.895
15 13 50 Duane Zeinstra Duane Zeinstra Black Creek, BC Black Creek, BC 18.011
All transfer

IMCA Sport Modifieds

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 10 Brayden Brookshire Brayden Brookshire Forest Grove, OR Forest Grove, OR 2
2 1 84 Clay Debban Clay Debban Shedd, OR Shedd, OR -1
3 4 19 Jason Ferguson Jason Ferguson Sweet Home, OR Sweet Home, OR 1
4 2 83 Cody Hamilton Cody Hamilton Jefferson, OR Jefferson, OR -2
4 Laps

Dash 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 19 Jason Ferguson Jason Ferguson Sweet Home, OR Sweet Home, OR 3
2 1 84 Clay Debban Clay Debban Shedd, OR Shedd, OR -1
3 3 10 Brayden Brookshire Brayden Brookshire Forest Grove, OR Forest Grove, OR -
4 2 83 Cody Hamilton Cody Hamilton Jefferson, OR Jefferson, OR -2
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 84 Clay Debban Clay Debban Shedd, OR Shedd, OR -
2 4 19 Jason Ferguson Jason Ferguson Sweet Home, OR Sweet Home, OR 2
3 3 10 Brayden Brookshire Brayden Brookshire Forest Grove, OR Forest Grove, OR -
4 2 83 Cody Hamilton Cody Hamilton Jefferson, OR Jefferson, OR -2
All transfer

Qualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 3 19 Jason Ferguson Jason Ferguson Sweet Home, OR Sweet Home, OR 17.653
2 4 10 Brayden Brookshire Brayden Brookshire Forest Grove, OR Forest Grove, OR 17.760
3 2 83 Cody Hamilton Cody Hamilton Jefferson, OR Jefferson, OR 17.848
4 1 84 Clay Debban Clay Debban Shedd, OR Shedd, OR 17.902
All transfer

IMCA Stock Cars

25 Laps

A Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 08 Chase Berkeley Chase Berkeley Colville, WA Colville, WA -
2 2 45 Tiana Wild Tiana Wild Colville, WA Colville, WA -
3 8 1W Collen Winebarger Collen Winebarger Corbett, OR Corbett, OR 5
4 6 11S Donald Schott Donald Schott Eagle Creek, OR Eagle Creek, OR 2
5 4 23K Kersey Ferrando Kersey Ferrando Stayton, OR Stayton, OR -1
6 5 1S Sid Schott Sid Schott Sandy, OR Sandy, OR -1
7 9 9R Ted Rees Ted Rees West Linn, OR West Linn, OR 2
8 7 57X P.J. Humphrey P.J. Humphrey -1
9 12 77S Dalton Bloom Dalton Bloom Battle Ground, WA Battle Ground, WA 3
10 11 22M Myke Landis Myke Landis Milwaukie, OR Milwaukie, OR 1
11 15 9 David Schmidt David Schmidt Roseburg, OR Roseburg, OR 4
12 13 95 Steven Worstell Steven Worstell Kennewick, WA Kennewick, WA 1
13 3 22T Landis tj Landis tj West Linn, OR West Linn, OR -10
14 10 77 Calista Johnson Calista Johnson Gresham, OR Gresham, OR -4
15 14 1 John Cormican John Cormican Battle Ground, WA Battle Ground, WA -1
16 DNF 16 16W Dustin Wilkinson Dustin Wilkinson Milwaukie, OR Milwaukie, OR -
4 Laps

Trophy Dash

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 45 Tiana Wild Tiana Wild Colville, WA Colville, WA -
2 3 08 Chase Berkeley Chase Berkeley Colville, WA Colville, WA 1
3 2 23K Kersey Ferrando Kersey Ferrando Stayton, OR Stayton, OR -1
4 4 1S Sid Schott Sid Schott Sandy, OR Sandy, OR -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 1W Collen Winebarger Collen Winebarger Corbett, OR Corbett, OR -
2 2 11S Donald Schott Donald Schott Eagle Creek, OR Eagle Creek, OR -
3 3 16W Dustin Wilkinson Dustin Wilkinson Milwaukie, OR Milwaukie, OR -
4 4 22T Landis tj Landis tj West Linn, OR West Linn, OR -
5 8 08 Chase Berkeley Chase Berkeley Colville, WA Colville, WA 3
6 7 77 Calista Johnson Calista Johnson Gresham, OR Gresham, OR 1
7 6 77S Dalton Bloom Dalton Bloom Battle Ground, WA Battle Ground, WA -1
8 5 1 John Cormican John Cormican Battle Ground, WA Battle Ground, WA -3
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 57X P.J. Humphrey P.J. Humphrey 1
2 1 9R Ted Rees Ted Rees West Linn, OR West Linn, OR -1
3 3 1S Sid Schott Sid Schott Sandy, OR Sandy, OR -
4 6 45 Tiana Wild Tiana Wild Colville, WA Colville, WA 2
5 4 23K Kersey Ferrando Kersey Ferrando Stayton, OR Stayton, OR -1
6 5 22M Myke Landis Myke Landis Milwaukie, OR Milwaukie, OR -1
7 8 95 Steven Worstell Steven Worstell Kennewick, WA Kennewick, WA 1
8 7 9 David Schmidt David Schmidt Roseburg, OR Roseburg, OR -1

Qualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 10 1S Sid Schott Sid Schott Sandy, OR Sandy, OR 17.783
2 14 08 Chase Berkeley Chase Berkeley Colville, WA Colville, WA 17.894
3 15 23K Kersey Ferrando Kersey Ferrando Stayton, OR Stayton, OR 18.007
4 11 45 Tiana Wild Tiana Wild Colville, WA Colville, WA 18.015
5 5 16W Dustin Wilkinson Dustin Wilkinson Milwaukie, OR Milwaukie, OR 18.026
6 12 9 David Schmidt David Schmidt Roseburg, OR Roseburg, OR 18.312
7 7 57X P.J. Humphrey P.J. Humphrey 18.355
8 13 11S Donald Schott Donald Schott Eagle Creek, OR Eagle Creek, OR 18.396
9 2 9R Ted Rees Ted Rees West Linn, OR West Linn, OR 18.434
10 8 1W Collen Winebarger Collen Winebarger Corbett, OR Corbett, OR 18.475
11 1 95 Steven Worstell Steven Worstell Kennewick, WA Kennewick, WA 18.704
12 9 22T Landis tj Landis tj West Linn, OR West Linn, OR 18.912
13 6 77 Calista Johnson Calista Johnson Gresham, OR Gresham, OR 19.162
14 3 1 John Cormican John Cormican Battle Ground, WA Battle Ground, WA 19.557
15 4 22M Myke Landis Myke Landis Milwaukie, OR Milwaukie, OR 21.328

Compact / Hornets

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 9 80 Bryant Melissa Bryant Melissa Myrtle Creek, OR Myrtle Creek, OR 8
2 1 911 Megan White Megan White Scio, OR Scio, OR -1
3 3 14 Michael Kennerly Michael Kennerly Oregon, OR Oregon, OR -
4 4 37 Burnie Bryant Burnie Bryant Sutherlin, OR Sutherlin, OR -
5 11 9 Jack Vicari Jack Vicari Eugene, OR Eugene, OR 6
6 16 26K Kaman Shafer Kaman Shafer Veneta, OR Veneta, OR 10
7 7 75 Rich Dickenson Rich Dickenson Roseburge, OR Roseburge, OR -
8 2 37M Micah Mainord Micah Mainord Jefferson, OR Jefferson, OR -6
9 8 98 Tony Day Tony Day Lebanon, OR Lebanon, OR -1
10 10 6 Bruce Miller Bruce Miller Eugene, OR Eugene, OR -
11 13 73 Lauren Hadley Jr. Lauren Hadley Jr. Albany, OR Albany, OR 2
12 17 97S Ron Skeslien Ron Skeslien Albany, OR Albany, OR 5
13 14 74 Lauren Hadley Lauren Hadley Albany, OR Albany, OR 1
14 12 24 Tom Pitts Tom Pitts Sweet Home, OR Sweet Home, OR -2
15 6 24D Caleb Day Caleb Day Brownsville, OR Brownsville, OR -9
16 DNF 5 46M Eli Miller Eli Miller Oakland, OR Oakland, OR -11
17 DNF 15 31 Payton Gary Payton Gary Albany, OR Albany, OR -2
4 Laps

Dash 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 31 Payton Gary Payton Gary Albany, OR Albany, OR 1
2 4 97S Ron Skeslien Ron Skeslien Albany, OR Albany, OR 2
3 1 74 Lauren Hadley Lauren Hadley Albany, OR Albany, OR -2
4 3 26K Kaman Shafer Kaman Shafer Veneta, OR Veneta, OR -1
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 911 Megan White Megan White Scio, OR Scio, OR -
2 4 37 Burnie Bryant Burnie Bryant Sutherlin, OR Sutherlin, OR 2
3 3 14 Michael Kennerly Michael Kennerly Oregon, OR Oregon, OR -
4 5 46M Eli Miller Eli Miller Oakland, OR Oakland, OR 1
5 7 75 Rich Dickenson Rich Dickenson Roseburge, OR Roseburge, OR 2
6 9 80 Bryant Melissa Bryant Melissa Myrtle Creek, OR Myrtle Creek, OR 3
7 8 98 Tony Day Tony Day Lebanon, OR Lebanon, OR 1
8 2 37M Micah Mainord Micah Mainord Jefferson, OR Jefferson, OR -6
9 6 24D Caleb Day Caleb Day Brownsville, OR Brownsville, OR -3
All transfer
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 9 Jack Vicari Jack Vicari Eugene, OR Eugene, OR 1
2 1 6 Bruce Miller Bruce Miller Eugene, OR Eugene, OR -1
3 7 26K Kaman Shafer Kaman Shafer Veneta, OR Veneta, OR 4
4 3 24 Tom Pitts Tom Pitts Sweet Home, OR Sweet Home, OR -1
5 5 74 Lauren Hadley Lauren Hadley Albany, OR Albany, OR -
6 4 73 Lauren Hadley Jr. Lauren Hadley Jr. Albany, OR Albany, OR -2
7 8 97S Ron Skeslien Ron Skeslien Albany, OR Albany, OR 1
8 DNF 6 31 Payton Gary Payton Gary Albany, OR Albany, OR -2
All transfer

Qualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 17 97S Ron Skeslien Ron Skeslien Albany, OR Albany, OR 19.674
2 13 26K Kaman Shafer Kaman Shafer Veneta, OR Veneta, OR 19.846
3 16 31 Payton Gary Payton Gary Albany, OR Albany, OR 20.088
4 14 74 Lauren Hadley Lauren Hadley Albany, OR Albany, OR 20.230
5 12 73 Lauren Hadley Jr. Lauren Hadley Jr. Albany, OR Albany, OR 20.496
6 15 24 Tom Pitts Tom Pitts Sweet Home, OR Sweet Home, OR 20.547
7 7 9 Jack Vicari Jack Vicari Eugene, OR Eugene, OR 20.807
8 11 6 Bruce Miller Bruce Miller Eugene, OR Eugene, OR 20.909
9 3 80 Bryant Melissa Bryant Melissa Myrtle Creek, OR Myrtle Creek, OR 21.210
10 10 98 Tony Day Tony Day Lebanon, OR Lebanon, OR 21.354
11 6 75 Rich Dickenson Rich Dickenson Roseburge, OR Roseburge, OR 21.670
12 9 24D Caleb Day Caleb Day Brownsville, OR Brownsville, OR 21.869
13 4 46M Eli Miller Eli Miller Oakland, OR Oakland, OR 22.355
14 2 37 Burnie Bryant Burnie Bryant Sutherlin, OR Sutherlin, OR 22.584
15 1 14 Michael Kennerly Michael Kennerly Oregon, OR Oregon, OR 23.205
16 5 37M Micah Mainord Micah Mainord Jefferson, OR Jefferson, OR 23.643
17 8 911 Megan White Megan White Scio, OR Scio, OR 39.585
All transfer
LIVE Timing



Driver Registration Buy Tickets!
MyRacePass
Rock Auto
All Pro Property
Breshears Transport
Jerrys Precision Mufflers
Jon Raymond
Shriners
IMCA
Thompson Construction
AAMCO
Checkered Flag Ashpalt
Columbia
Go Plumbing
Hanson
Moxie
South Pacific Auto Sales
The Cabinet Guys